شماره تماس :

33327656 028

کارشناسان فروش :

09120994571 و 09120994572

آدرس ایمیل:

info@mahtarooy.com

گالوانیزاسیون چیست

گالوانیزاسیون حرارتی یا Sherardizing یک پوشش روی انتشاریافته شده از روی است که از مواد آهن یا مس ساخته شده است قطعات و پودر روی در یک درام چرخشی مهر و موم قرار گرفته شده اند. . در حدود ۳۰۰ درجه سانتیگراد (۵۷۲ درجه فارنهایت)، روی به تشکیل یک آلیاژ روی در زیر بستر فرو می ریزد. آماده سازی سطح پیشرفته کالا می تواند توسط انفجار شات انجام شود. این فرایند همچنین به عنوان “گالوانیزه خشک” شناخته می شود، زیرا هیچ مایع درگیر نیست. این می تواند از مشکلات احتمالی ناشی از ضعف هیدروژن جلوگیری کند. ساختار کریستال خاکستری خاکستری پوشش انتشار روی چسبندگی خوبی به رنگ، پوشش پودر و یا لاستیک دارد. این یک روش منحصر به فرد برای پوشش فلزات کوچک و پیچیده است و برای صاف کردن سطوح خشن بر روی موارد ساخته شده با فلز متخلخل است.

گرچه گالوانیزه از حمله فولادی زیرزمینی جلوگیری می کند، زنگ زدگی پس از چند دهه مواجهه با هوا، بخصوص اگر در معرض شرایط اسیدی باشد، اجتناب ناپذیر است. محیط دریایی و شور نیز عمر آهن گالوانیزه را کاهش می دهد، زیرا هدایت الکتریکی آب دریا باعث افزایش میزان خوردگی آ]ن گالوانیزه می شود، به ویژه از طریق تبدیل روی جامد به کلرید روی محلول که به سادگی شسته می شود. آنها با توجه به نمک جاده بسیار سریعتر در محیط های سرد خراب می شوند، هرچند طول آنها بیشتر از فولاد غیر محافظی است.

گالوانیزه می تواند برای چندین دهه ادامه یابد، اگر سایر اقدامات تکمیلی همچون پوشش های رنگی و آند های اضافی حفظ شود. میزان خوردگی در محیط های غیر شور به طور عمده بوسیله سطوح دی اکسید گوگرد در هوا ایجاد می شود. گالوانیزه می تواند در بیش از ۱۰۰ سال گذشته بدون زنگ زدگی در محیط های طبیعی خوش خیم، مانند مناطق کم جمعیت در داخل کشور.
این شایع ترین کاربرد برای فلز گالوانیزه است و صدها هزار تن محصولات گالوانیزه سالانه در سراسر جهان گالوانیزه می شوند. در کشورهای توسعه یافته بیشتر شهرهای بزرگ دارای چند کارخانه گالوانیزه هستند و بسیاری از اقلام تولید گالوانیزه برای حفاظت گالوانیزه می شوند. به طورمعمول این موارد عبارتند از: مبلمان خیابانی، چارچوب ساختمان، بالکن، استخر، راه پله، نردبان، پیاده رو وغیره. گالوانیزه گرم فولاد همچنین برای ساخت قاب های گالوانیزه به عنوان یک ماده ساختمانی پایه برای ساختمان های قاب گالوانیزه استفاده می شود.

Envir. Galvanising lead free Wedge Group

در اوایل قرن بیستم، لوله گالوانیزه جایگزین چدن و سرب مورد استفاده در لوله کشی آب سرد بود. به طور معمول لوله کشی گالوانیزه از داخل به بیرون زدگی می کند، لایه های پلاک را در داخل لوله ها گالوانیزه ایجاد می کند و باعث می شود مشکلات فشار آب و شکست لوله در نهایت. این پلاک ها می توانند پوسته پوسته شوند، منجر به ناخالصی قابل ملاحظه ای در آب و طعم کمی فلز می شود. امید به زندگی لوله های گالوانیزه حدود ۷۰ سال است، اما ممکن است ناشی از ناخالصی در تامین آب و مجاورت شبکه های الکتریکی باشد که در آن لوله های داخلی گالوانیزه به عنوان مسیری عمل می کنند (جریان برق می تواند به سرعت مواد شیمیایی خوردگی) طول عمر لوله گالوانیزه همچنین به ضخامت روی در گالوانیزه اصلی بستگی دارد، که در مقیاس از G40 تا G210 محاسبه می شود، و این که آیا لوله گالوانیزه در داخل و خارج و یا در خارج از آن گالوانیزه شده است.
از زمان جنگ جهانی دوم، لوله های مس و پلاستیکی لوله های گالوانیزه را برای خدمات آب آشامیدنی داخلی جایگزین کرده اند، اما لوله های فولادی گالوانیزه هنوز در برنامه های کاربردی در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند که نیاز به قدرت مکانیکی فولاد فوق العاده دارند. استفاده از لوله های گالوانیزه برخی از حقیقت را به اسطوره های شهری نشان می دهد که خلوص آب در فاضلاب های آب در فضای باز پایین تر است، اما ناخالصی های واقعی (آهن، روی، کلسیم) بی ضرر هستند. وجود لوله های گالوانیزه از ارزش ارزیابی سهام مسکن منحرف می شود زیرا لوله گذاری می تواند ناکام ماند و خطر آسیب آب را افزایش دهد. در صورتی که سهام مسکن برای مدت کوتاهی از عمر متوسط ۵۰ تا ۷۰ سال به پایان رسیده باشد، در صورتی که نیاز به جابجایی لوله گالوانیزه باشد، برخی از حوزه های قضایی [که] باید لوله های گالوانیزه را قبل از فروش جایگزین کنند. یک گزینه برای افزایش طول عمر لوله های گالوانیزه موجود، این است که با یک رزین اپوکسی ترکیب شود.
در این بخش به سوالاتی در خصوص نحوه عملکرد ورق گالوانیزه می پردازیم . این که ایا مغناطیس می تواند به ورق گالوانیزه وصل شود؟ اگر ویژگی های ورق گالوانیزه به خوبی رنگ باشند، شناسایی این که آیا آهن یا فولاد روی یا گالوانیزه هستند دشوار است. اگر فلز ریخته شده یا روی روی فشار داده شود، ظاهر خاکستری سفید خواهد شد. روی خالص مغناطیسی نیست بنابراین یک آهنربا چوب نخواهد خورد. … هر دو گالوانیزه آهن و فولاد مغناطیسی هستند، روی خالص نیست.

جهت سفارش خود همین حالا تماس بگیرید

کارشناسان ما در اسرع وقت به تماس های شما پاسخ می دهند .

شماره تماس

33327656 028

آدرس ایمیل

info@mahtarooy.com